Jak spożytkować własną kreatywność?

Kreatywność jest postawą twórczą, ukierunkowaną na działanie. To cecha charakterystyczna osób pomysłowych, pracowitych i przedsiębiorczych, potrafiących wymyślać różne koncepcje, obdarzonych bogatą wyobraźnią i chętnych do działania.

Efektem pracy osoby kreatywnej jest zwykle stworzenie czegoś nowego. Taka postawa sprzyja wymyślaniu niebanalnych, oryginalnych rozwiązań. Z osobą kreatywną nie sposób się nudzić, bowiem stale robi coś ciekawego i podejmuje nowe wyzwania. W jej otoczeniu zawsze dużo się dzieje. Jeżeli w dodatku jest obdarzona zdolnościami artystycznymi, przebywanie w jej towarzystwie może być naprawdę inspirującą przygodą.

Po co nam kreatywność?

Umiejętność abstrakcyjnego myślenia, zdolność tworzenia i pomysłowość przydają się na co dzień. To cechy bardzo pomocne w pracy i codziennym wykonywaniu obowiązków. Ale na tym oczywiście nie koniec. Niektórzy mają możliwość wykorzystywać swą kreatywność w życiu zawodowym. Nie wszyscy jednak mają szczęście zarabiać na tworzeniu. Czasami praca jest wykonywaniem schematycznych działań, gdzie nie ma miejsca na wymyślanie i dodawanie czegoś od siebie. Kreatywność oczywiście może pomóc, ale z pewnością nie będzie w pełni wykorzystana. Gdzie zatem można dać jej pole do działania?

DIY, czyli zrób to sam!

Ludzie kreatywni często mają ciekawe hobby. Zajmują się na przykład tworzeniem ozdób, biżuterii czy drobnych gadżetów przydatnych na co dzień. Zarówno rękodzieło, jak i drobne naprawy i przeróbki dokonywane bez pomocy fachowców, określa się zbiorczym terminem DIY, czyli do it yourself. Pozyskane w ten sposób przedmioty służą potem w życiu codziennym .

Wielu ludzi zajmuje się rękodziełem na własny użytek, ale są też tacy, którzy chętnie dzielą się efektami swojej pracy. Lubią na przykład obdarowywać bliskich własnoręcznie wykonanymi prezentami. Taki podarunek jest wyjątkowy i sprawia większą radość. A przy tym daje upust kreatywności!

Hurtownia artykułów dekoracyjnych dostępna jest na stronie Czakos.pl – sprawdź więcej

Kilka pomysłów na kreatywne prezenty

Gdy zbliżają się różnego rodzaju okazje do obdarowania naszych bliskich, często zachodzimy w głowę, co tym razem dać im w prezencie. Przez lata wszystkie pomysły zdążyły się już znudzić i mamy wrażenie, ze nie stać nas już na nic oryginalnego. A zależy nam przecież na efekcie zaskoczenia. Przyda się wtedy odrobina kreatywności i chęci wykonania czegoś samodzielnie.

1. Własnoręcznie wykonana ozdoba do domu. Może być to drobnostka albo wyhaftowana serweta – wszystko zależy od indywidualnych upodobań obdarowanego. Warto przemyśleć, co dla danej osoby mogłoby być przydatne. Taki prezent z pewnością nie będzie banalny.

2. Własnoręcznie wykonana biżuteria. Ten prezent daje duże pole do popisu. Zależnie od użytych materiałów może dać imponujące efekty. Można wszystko wykonać samemu, albo udać się do pasmanterii po półfabrykaty. Całość najlepiej zapakować w samodzielnie wykonane, ozdobne pudełeczko.

3. Brelok lub zakładka do książki – również własnego wyrobu. Takie drobiazgi zawsze się przydają, a własnoręcznie wykonane – zyskują na wartości. Zakładkę można podarować wraz z książką.

4. Pamiątkowy album lub nagranie. Jeśli prezent przygotowuje większą grupa ludzi, warto postawić na coś typowo pamiątkowego. Zebrane wspólne zdjęcia, opatrzone komentarzami i rysunkami, będą czymś, do czego chętnie się wraca. Podobnie film lub piosenka – w zależności od predyspozycji twórców, można wybrać odpowiednią formę artystycznego wyrazu. Wzruszenie obdarowanego gwarantowane!

Powyższe propozycje są tylko inspiracjami – najlepiej zaufać własnej kreatywności.

One Reply to “Jak spożytkować własną kreatywność?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *