Często zastanawiamy się, co możemy sprawić bliskiej osobie jako prezent na różne ważne wydarzenia w jej życiu. Jedni wejdą po prostu do sklepu i kupią to, co jako pierwsze wpadnie w ich dłonie.

Niestety, ale takie zachowanie nie jest właściwe, ponieważ może wystąpić sytuacja, że osoba, która dany prezent otrzyma nie będzie z niego do końca zadowolona. Wtedy osoba, która została obdarowana jakąś rzeczą, która jej się nie podoba może pomyśleć, że specjalnie wybraliśmy taki, a nie inny prezent, tylko po to, aby jej dokuczyć lub uświadomić, że nie jest dla nas ważna. W takich przypadkach możemy liczyć tylko i włącznie na pogorszenie się kontaktu między obdarowanym, a osobą, która coś dla niego kupuje. Aby zapobiec podobnym sytuacjom należy posiadać lub wymyślić jakiś pomysł na prezent.

Pierwszym krokiem w realizacji pomysłu na prezent będzie określenie dla kogo i z jakiej okazji będziemy daną rzecz kupować. Naturalne jest to, że inny prezent kupimy dla przedszkolaka, a inny dla nastolatka lub osoby dorosłej. Następnie musimy dowiedzieć się z jakiej okazji będziemy kupować daną rzecz. Przykładowo bukiet kwiatów z butelką pysznego wina będzie idealnym prezentem z okazji urodzin dla naszej babci czy dziadka. Za to klocki do zabawy z pewnością ucieszą niejednego przedszkolaka.

Jeżeli szukasz pomysłu na prezent, znajdziesz go na stronie http://www.ministerstwogadzetow.com/prezenty.html – dowiedz się więcej

Drugim krokiem będzie określenie (oczywiście w miarę możliwości), co dana osoba chciałaby otrzymać, co lubi lub, czego ewentualnie jej brakuje. Z pewnością każdy z nas w swoim życiu słyszał już nie jeden raz opowieści dzieci na temat tego, co dzieci chciałyby otrzymać pod choinkę. Dodatkowo w przypadku prezentów gwiazdkowych pomagają nam listy do Świętego Mikołaja, które większość dzieci pisze bardzo chętnie. Osoby dorosłe także bardzo chętnie opowiadają o tym, co chcą lub czego im brakuje. Jeśli jednak osoby dorosłe z różnych powodów nie chcą opowiadać nam o swoich wymarzonych rzeczach, to możemy (raczej trochę w tajemnicy) zapytać się ich o to lub próbować podłapać z różnych rozmów. Można także obserwować i jednocześnie mniej więcej dowiedzieć się, co dana osoba ma, a czego nie. Jednak jest to w pewnym stopniu trochę niebezpieczne, ponieważ możemy źle odebrać braki różnych rzeczy np. w mieszkaniu takiej osoby, gdyż takiej osobie nie wszystko musi być potrzebne, co nam na przykład wydaje się niezbędne.

Trzecim krokiem będzie oczywiście wejście do sklepu i wybranie prezentu. Ten krok można zrealizować wtedy, gdy posiadamy już wszelkie informacje potrzebne do realizacji naszego planu.

Warto jeszcze podkreślić, że w przypadku nawet, gdy jesteśmy na sto procent pewni, że to jest naprawdę to, to ”ubezpieczeniem” na wszelki wypadek może okazać się paragon, dzięki któremu można zwrócić niechciany prezent. Oczywiście nie we wszystkich sklepach jest taka możliwość, ale gdy kupujemy coś w sklepie, gdzie taka możliwość jest, to jest to naprawdę warte.

Pomysły na prezent możemy mieć różne – czasem wcale nie musimy dowiadywać się, co dana osoba może chcieć. Możemy zrobić unikalne, wykonane tylko przez nas rzeczy tj. naszyjniki, korale z jarzębiny czy swetry. Takie przedmioty choć mogą nie mieć bardzo wysokiej ceny na metce, to stanowią one bardzo dużą wartość, ponieważ takie prezenty pochodzą z głębi serca, a tylko to, co robimy z głębi serca jest naprawdę cenne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *