Co warto wiedzieć o pożyczce pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki zaciągane są z dziesiątek rozmaitych powodów. Niestety, czasami brane są nierozważnie, co powoduje pętlę zadłużenia. W takiej sytuacji ratunkiem może być pożyczka pod zastaw nieruchomości. Czy jednak rzeczywiście warto z niej w takiej sytuacji skorzystać? Kiedy jeszcze warto przynajmniej rozważyć pożyczkę pod zastaw?

Pożyczka na spłatę rat?

Generalnie, pomysł zaciągania jakiejkolwiek pożyczki na spłatę kredytów wydaje się być dosyć kontrowersyjny. Pozornie mogłoby się przecież wydawać, że tylko pogorszy to sytuację. Często jednak specjaliści zalecają skorzystanie z pożyczki w celu wydostania się z pętli zadłużenia. Niemniej jednak, pożyczka taka musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi posiadać ona niskie oprocentowanie, a jej spłata powinna być rozłożona na wiele stosunkowo niskich rat. Innymi słowy, musi to być bardzo korzystny dla klienta kredyt. Wydaje się, że taka własnie jest pożyczka pod zastaw nieruchomości. Warto zauważyć, ze osoby zadłużone nie posiadają zdolności kredytowej. Dlatego też, nie mają szans na tradycyjny kredyt, a jeśli już go dostają to na bardzo niekorzystnych warunkach. W przypadku pożyczki pod zastaw zdolność kredytowa nie ma większego znaczenia ani dla przydzielenia kredytu ani dla jego warunków. Wszystko ze względu na zabezpieczenie w postaci nieruchomości, które gwarantuje pożyczkodawcy odzyskanie pieniędzy.

Bezpieczne i szybkie pożyczki znajdziesz na http://konsorcjumfinansowe.pl/ – zobacz więcej!

Zastosowania pożyczki pod zastaw nieruchomości

Oczywiście, pożyczka pod zastaw nieruchomości nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób mocno zadłużonych. Zaciągają ją również ludzie o całkiem dużej zdolności kredytowej. Wynika to między innymi ze wspomnianego wcześniej wyjątkowo niskiego oprocentowania tego typu pożyczek. Jednakże, to nie jedyny powód popularności pożyczki pod zastaw nieruchomości. Jest ona ceniona również ze względu na to, iż maksymalna wysokość takiej pożyczki może być bardzo duża. Często więc jedynie zastawienie domu umożliwia uzyskanie pieniędzy niezbędnych do zrealizowania jakieś dużej transakcji.

Jak ustala się wysokość pożyczki?

Niewątpliwie, absolutnie decydujące znaczenie dla wysokości pożyczki ma wartość rynkowa nieruchomości. Niemniej jednak, warto wyjaśnić, iż nie oznacza to, że pożyczka pod zastaw nieruchomości wynosi równowartość jej ceny rynkowej. Zwykle jest to jedynie cześć wartości mieszkania czy też innej posiadłości. Najczęściej wartość takiej pożyczki opiewa mniej więcej na 50% wartości nieruchomości. Od czego zależy jak wysoki będzie kredyt pod zastaw? Przede wszystkim oczywiście od konkretnego banku czy też firmy pożyczkowej. Rozbieżność ofert bywa bowiem dosyć duża. Ponadto, pożyczkodawca określając możliwą wysokość kredytu sprawdza także płynność nieruchomości. Chodzi o to, czy będzie on ją w stanie szybko sprzedać, jeśli wejdzie w jej posiadanie. Zdarza się bowiem, że ze względu na lokalizację czy tez rodzaj nieruchomości, pomimo dużej wartości bardzo trudno jest znaleźć na nią kupca. W takiej sytuacji zdecydowanie oferowana przez pożyczkodawcę kwota będzie nieco niższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *